Tak tento kousek nás stál hodně sil. Tato komoda se k nám dostala v žalostném stavu. Ani se nám do ní nechtělo. Potřebovala přebrousit, zatmelovat škrábance, zpevnit, vyčistit... Obnovili jsme také původní dýhu s výraznou krásnou kresbou. Má zajímavé žilkování a příjemný zlato hnědný odstín. Zachovali jsme jí proto na předních dveřích a v celé vnitřní části.

Po delším rozmýšlení jsme se jednohlasně rozhodli pro pastelově světle modrou barvu. Myslíme si, že se k sobě s dýhou skvěle hodí a vytváří jemný kontrast. V interiéru komoda opravdu vynikne a stane se výrazným kouskem. Komoda je navíc opravdu prostorná! Pro představu její velikosti je na jedné fotce vyfocena se židlí. A pojme toho opravdu spousty. Byla by z ní bezva knihovna, skříň na oblečení, na papíry a na cokoli dalšího, co Vás doma napadne.

Vužívat lze i horní část k odkládání věcí, opatřili jsme jí novou bukovou deskou a domořili. Všechny povrch jsou následně ošetřeny včelím voskem a to i uvnitř. Nohy jsou tu opravdu masivní a zajímavě tvarované. Celá spodní část dostala také nový pastelově modrý nátěr. Také původní zdobené úchytky jsou obnoveny. Uvnitř najdete dvě prostorné police. Je to jedinečný kus se svou historií. Občas nějaký šrám dokazuje, že se nejedná o novou věc, ale o s chutí renovovaný kousek.

Tak tento kousek je již pryč. Sledujte naše novinky.

Použité zboží po renovaci. Rozměry výška 107 cm, šířka 130 cm a hloubka 54 cm. Rozestupy mezi policemi jsou 30 cm. Velikost úchytky je 17 cm.