Křesla stála frontu v naší dílně a těšila se (a my také), až dostanou šanci znovu zazářit. Jako tenkrát 4.května roku 1953, když opustili národní podnik Interiér. Křesla navrhl Karel Koželka a Antonín Kropáček.

Kompletní renovace zahrnuje zcela nové čalounění podle tvaru originálu. Zvolili jsme přírodní odolnou látku z 80% bavlna a 20% len. Temperamentní sytý odstín TEAL - temnější odstín tyrkysové - modrozelená. Konstrukce byla rozložena na jednotlivé části, obroušena, vyčištěna, opraveny nerovnosti. Dřevo dostalo nový černý nátěr a polyuretanový odolný lak v pololesku. Poté následovalo lepení spojů. Znovu jsme napnuli původní popruhy, zachovali jsme také původní hřebíčky. 

Křesla jsou teď pevná jako kámen! Dáváme si záležet, aby křesla vypadala jako v roce 1953. Černé křivky kontrastují s barevnou látkou. Struktura dubového dřeva je patrná na celé konstrukci.

Jediný pár! Cena za pár 23000 Kč.

Rozměry: výška sedáku 42 cm, šířka sedáku 52, celková šířka 65 cm, hloubka sedáku 50 cm, výška opěráku 45 cm. Použité zboží po renovaci.

Průběh renovace:

Máte o křesla zájem? Napište nám.