Houpací křeslo Thonet s výpletem

Vyprodáno

Unikátní houpací křeslo s ohýbaného bukového dřeva. 

N E D O S T U P N É

Po kompletní renovaci a připravené stát se znovu důstojnou ozdobou interiéru. Vychází z modelu A 752 navrženého Josefem Frankem pro Thonet, vyrobeno v Československu podnikem Ligna (zespodu značeno štítkem). Ojedinělý houpací typ křesla s područkami.

Tento kousek se k nám dostal vlastně náhodou. Jeli jsme si do vesnice za Louny pro jeden stolek, kterého se zbavoval původní majitel. Nakonec z toho nic nebylo, ale padlo nám od oka právě toto houpací křeslo. Stálo v koutě zastavěné harampádím, byla vidět jen područka a kousek výpletu. Museli jsme si k němu doslova probojovat cestu.

Potom začal dlouhý příběh o broušení. Dřevo je členité a různě tvarované, proto jsme museli brousit hlavně ručně. Výplet je ve skvělém neporušeném původním stavu. Nová povrchová úprava je provedena tvrdým olejem na nábytek ve tmavě hnědém odstínu. Velice elegantní a luxusní provedení v odstínu hořké čokolády. Křeslo je velmi pohodlné a houpání návykové:)

Rozměry: výška sedáku 40 cm, sedák 50 x 50 cm, výška opěráku 50 cm

Dostupnost: pro nábytek se můžete stavit u nás v ateliéru v Lounech, po domluvě osobně přivezeme nebo zasíláme kvalitně zabaleno kurýrem Geis 

0,00 Kč