Secesní stojan na květiny Thonet z roku 1905

Vyprodáno

Raritní a jedinečný kousek po kompletní renovaci. Jedná se o květinový stolek 'typ 9582' z období vídeňské secese (art noveau). 

N E D O S T U P N É

Vyroben firmou Thonet cca v roce 1905 ve Vídni. Stolek byl navržen světoznámým architektem Otto Wagnerem původně do zasedací místnosti vídeňské poštovní spořitelny (Postsparkasse). Masivní buk mořený na mahagon s mosaznými prvky. Ohýbané bukové dřevo, výjimečný design. 

A jak se k nám stolek dostal? Příběh začíná... Jedno nedělní ráno na vesnickém bleším trhu. Málem jsme ho přehlédli. Natřený barvou v odstínu slonová kost byl téměř neviditelný. Každý den jsme se těšili na jeho renovaci. Začalo to rozebráním do posledního šroubku, což je Ondrova oblíbená disciplína. Pak spousta broušení, které dalo opravdu zabrat. Buk jsme namořili na tmavý mahagon, jako tomu bylo původně. Vložili nové dno a vnitřní misku chránící proti přelití. Mosazné části jsme vyleštili do lesku.

Rozměry: výška 83 cm, hloubka v nej. 28 cm, šířka 65 cm, truhlík 60 x 15 cm

Doprava: pro nábytek se můžete stavit u nás v ateliéru, po domluvě osobně přivezeme jinak zasíláme kurýrem kvalitně zabaleno 

0,00 Kč